Harku valla kriisikomisjoni sõnum.

Head lapsevanemad,

Vabariigi Valitsus otsustas pikendada koroonaviiruse leviku tõkestamise piiranguid vähemalt 25. aprillini. Seoses sellega tuletame meelde, et välitingimustes sportimine ja treenimine on lubatud üksnes 2+2 liikumisreeglit arvestades. See tähendab, et koos tohivad liikuda ja sportida maksimaalselt kaks inimest ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti koos liikuvatele peredele.

Kuna ilmad lähevad iga päevaga ilusamaks ja peagi algab õpilastel koolivaheaeg, siis palume teil oma lastega rääkida koroonaviiruse tõkestamise eesmärgil kehtestatud piirangutest ja vajalikkusest neid järgida kõikjal, sealhulgas mängu- ja spordiväljakutel.

Piirangute eesmärk on vähendada kontakte inimeste vahel, et viirus edasi ei kanduks ning saada koroonaviiruse levik Eestis kontrolli alla. Tänane olukord on tõsine, nakkuse levik on endiselt ulatuslik ja haiglates on rekordiliselt palju patsiente. Me kõik soovime võimalikult kiiresti naasta oma tavapärase elukorralduse juurde, kuid viirusest saame võitu vaid üheskoos pingutades ja oma vastutustundliku käitumisega eeskuju andes.

Täiendavat informatsiooni COVID-19 piirangute kohta leiate koduleheküljelt kriis.ee.

Püsime terved!

Harku valla kriisikomisjoni nimel