Kuidas oleme kooliaastaks valmis

Suvel rentisime kooli ruume ja teenisime 3000 eurot. Kasutasime seda parkuuri rajamiseks staadioni äärde. Õpilaste heaoluküsitluses soovisid seda mitmed. Kokku oli maksumuseks 12000, puudujääva saime vallaülesest laste liikumisvõimalusi toetavast projektist.

Remonditud sai kooli katus- ehitaja oli kasutanud  kohati valet materjali. Enne sadas läbi saali rõdule, kuhu on kavas teha raamatukogu. Projektitaotlus on menetlemisel, kulub 9000 eurot. Plaanis on lisaks riiulitele teha valgustusega ripplagi ja poolsuletud toolid-diivanid.

Kooli aias sirgus ilus rukis. Õpilastel oli võimalus oma klassi peenart kasta-rohida. Lõikus jääb meil hilja peale, kuid loodame siiski septembris oma leiba maitsta. Kandsid ka õunapuud, astelpajud ja marjapõõsad.

Kooli juurde tuleb kaks lasteaia moodulrühma. Sissepääs saab olema Terra tee äärest. Ühe ettejääva maja lammutasime kevadel, teise viis maa pealt vallavalitsus. Lasteaiale hakkame toitu tegema kooli köögis, ametlikult jääb see Teelahkme lasteaia filiaaliks.

Kevadel enne puhkusele minekut tegeme valmis sisehindamise aruande ja nüüd on poole peal kooli arengukava tegemine aastateks 2022-2025.

Suvel tuli teade, et saime tähtajatu koolitusloa 4.-6. klassile. Varem oli tähtajaline, sest kooli avamisel neid klasse ei olnud.

Viis õpetajat sai õpetajakutse ja kõik õpetajad on olemas. Uuteks on tehnoloogiaõpetaja Silja Lepp, kes õpib seda eriala Tallinna Ülikoolis ja muusikaõpetaja Ilona Laido.

Õpetajatega hankisime tänavu  inspiratsiooni Järvamaa kahest koolis- Väätsa ja Türi põhikoolis ning äsja pidasime õppenõukogu koosolekut Tabasalu Gümnaasiumis. Tegime ka jalgrattamatka Suurupisse. Vaatasime Ninamaa poolsaart ja Peetr Suure merekindluse rajatisi. Käidi ka koolitustel.

Ootame elevusega õpilasi kooli.