21. jaanuaril toimus Laagri Koolis FIRST LEGO LEAGUE robootikavõistluse Põhja-Eesti I poolfinaal. Võistluse üldiseks teemaks oli „Loomadest liitlased".

Meie kooli programmeerimisringi 7 õpilast koos juhendajaga osalesid võistlusel esmakordselt. Kuigi kogemusi veel vähe, õnnestus meeskonnal koguda erinevates valdkondades ühtlaselt häid punkte.

Nii meeskonnatöö ja võistluse põhiväärtuste tundmine, uurimistöö projekt ideega kohalike jahimeeste elu kergemaks tegemise kohta, kui roboti disain ja missioonide täitmine mängulaual olid kõik piisavalt heal tasemel, et saada „Lennuka tiimi" karikas ning pääseda edasi võistluse finaali, mis toimub märtsis.

Võistluse kohta ilmus ka artikkel ajalehes "Harju Elu". Ürituse pildigalerii asub siin.

"Meil on õuevahetund"

Skandinaavia eeskujul tegime alates märtsist pooletunnise õuetunni kogu koolile. Soovitan seda kõigile.

Loe lähemalt.

"Koolide menüüd venivad pikemaks"

Üha rohkem koole pöörab lisaks vaimutoidule tähelepanu ka koolitoidu kvaliteedile: õpilastele pakutakse hommikusööki, eraldi taimetoidumenüüd ja iseteenindusvõimalust ning toidud valmistatakse naturaalsetest toor- ja maitseainetest, vältides poolfabrikaate.

"Kool läbi aabitsa"

Üle 27 aasta avati Harku vallas uus kool – Vääna-Jõesuu algkool –, mille õpilased astusid esimesel septembril aktuselt klassidesse läbi hiigelsuure kukeaabitsa. Piduliku päeva lõpus istutasid lapsed kooli ümbrusesse aga kevadlillede sibulaid.