« Tagasi

Aasta lõpp direktori vaates

 
 
Selline tamp on olnud taga, et ei ole mahti olnud ammu kirjutada.
Üldiselt on läinud hästi, lapsed ja õpetajad on olnud terved. Ainult viimased 2 nädalat on palju asendamisi, sest kaks klassiõpetajat on haiged.Tundide külastamisest olen saanud kinnitust, et õpitakse usinalt, aeglasemate õppuritega tegeldakse lisaks ja aidatakse järgi. 
Hea koostöö on olnud hoolekoguga, kust oleme saanud ideid ja head nõu. Viimati tuli hoolekogult mitmeid mõtteid õpilase vastuvõtu korra uuendamiseks.
Ujumas käivad 1.-3. klass ja see on tavapärase tunniplaani veidi segi löönud. Loodame, et 3. klassi lujumise test järgmisel nädalal on edukas. Tuletan siinkohal meelde, et ka koolivaheajal jätkud Tabasalus tasuta ujumine 1.-3. klassi õpilastele endale sobival ajal.
Hea tunne jäi TV10 Olümpiastarti võistlustest, kus olime maakonnas 31 osalenud kooli hulgas 11. kohal. Ka õpilased said uut indu harjutada. Loodan, et harjutamislust ei kao ka meie 5.-6. klassi võrkpallitrennis osalejatel-võistlused on aprillis.
Muret on teinud aasta lõpus eelarve piirides püsimine. Lasteaiarühmade toitlustamisega seoses võtsime tööle koka, kuid lubatud rahalist katet sellele töökohale ei antud. Õpperaskustega laste toetamiseks on meil septembrist tööl abiõpetaja, kellest on tõesti suur abi. Paraku tuli seda teha oma vahenditest.  Ka majanduskuludega tõmbame kokku, suure miinuse tegi elektri kallinemine kahekordseks alates augustist. Kui volikogu kinnitab vallavalitsuse esitatud koolide rahastusmudeli järgmiseks aastaks, peaks need mured saama murtud. 
Juba esimese lumega viis meie tubli kehalise kasvatuse õpetaja lapsed õue suusatama ja tegime seda siiamaani. Nüüd sai ka rajamasinaga rajad sisse tehtud. Kes tahab, saa kooli suusavarustust laenutada nädalavahetuseks või koolivaheajaks.
Keeruline oli olukord kooli koristamisega- on tulnud töötaja välja vahetada ja asendada haiguste puhul. Lootust on, et olukord stabiliseerub.
Hea meel on aktiivsetest õpilastest, kes korraldavad kooli üritusi ja on õpilasesinduses. Loomulikult on ka teistsuguseid, kes loobivad maha prahti, segavad tundi ja loobivad riietusruumis märgi paberipomme. Nendega tegelemine ei lõpe ilmselt kunagi.
Ees ootab meid kooli pidu ja ühine lõuna viimasel koolipäeval.
Toredat ja sportlikku vaheaega !