Kuidas läks septembri lõpp

Nädalakiri

Esmaspäeval pidasime koolis 3. tunni ajal laata. Vanemates klassides oli vähe osalejaid ja koolisuppi söödi sel päeval vähe. Oli müügil imemaitsvaid  asju ja kaubaks läks ka käsitööd. Saadi harjutada toodete valmistamist ja rahalugemist.

5. klass käis Tallinnas ajaloomuuseumis ekskursioonil. Õpetaja hinnangul oli programm sobiv ja õpilasi paeluv, ainult paari poisiga oli distsipliiniprobleem.

Alates sellest nädalast on igal 6. klassi õpilasel täita koolis oma väike ühiskondlik ülesanne. Alguses peab seda meelde tuletama.

Tore on näha, et saali- ja õuevahetunnis on kõik klassid leidnud endale mingi liikumisega seotud tegevuse- ka 6. klassi poisid on hakanud korvpalli mängima.

Ka jalgrataste rivi on kooli kõrval rõõmustavalt pikk.

Õpilased on juba harjunud, et mobiiltelefonis olla koolipäeva jooksul ei tohi ja mõnel harval päeval tuleb kellegi telefon hoiule võtta.

Ootamatult saime enne planeeritud aega tehtud evakueerumisõppuse- poisid läksid saalis häirenipu vastu.

Kooli arengukava koostamine sai lõpusirgele. Teisipäevases õppenõukogus avaldati arvamust, et õpetajad saavad ettepanekuid teha veel üks päev. Reedel esitlesin seda õpilasesindusele, kust tuli ka ettepanekuid. Edasi hoolekokku, vallavalitsusse ja siis on avaliku arutelu aeg.

Vallavalitsus kutsus teisipäevaks  laulu-ja tantsupeo ettevalmistamise koosolekule, kus ärgitati kasutama riigi toetusi. Valla värske spordijuht kutsus esinema kõigi koolide esindajad, et kuulata-vaadata üksteise veerandtunniseid ettekandeid liikumisvõimaustest koolides. Kavas on saada valla koolid Liikuma Kutsuva Kooli liikmeks. LKK käis mõne aasta eest meie koolis ideid saamas ja siis arvati, et meil ei ole neilt midagi õppida, pigem vastupidi.

Kolmapäeval külastas kooli valla delegatsioon. Arutasime järgmiste aastate vajadusi ja 2022. aasta eelarvet. Kõigi meie soovidega oldi päri.

Kooli mudilaskoor sai registreeritud  laulupeole ja tehtud ka taotlus toetuseks.

Skeitpark sai värviga värskenduse. Ehitaja arvas, et sellisest hooldusest esialgu piisab. Õpilased soovivad uut vingemat osa. Ootame, kuni Tabasalus valmib betoonist analoog, siis vaatame, millist siia teha. Naabrid kurdavad, et kõma segab, eriti õhtuti. Paneme sisse paki kivivilla, loodame, et aitab müra leevendada.

Raamatukogu projekt sai rahastuse ja nüüd on tellitud mürakaitsega diivanid ja ripplaed. Loodame aasta lõpuks valmis saada.