Oktoobri esimese nädala kokkuvõte

Puutöö klass sai uusi töövahendeid ja materjali. Nüüd saab teoks teha pikaaegse plaani pakkuda lastele meisterdamise võimalust õuevahetunnis. Rikard 6. klassist lubas noori meisterdajaid juhendada.

Teisipäevane Õpetajate Päev oli tore, tunde andsid kuuendikud. Pärisõpetajaid keegi ei drillinud ja saime ära teha oma töökoosoleku enne lõunat.

Leppisime kokku, et rukkikasvatuse projekt jätkub Eesti Vabaõhumuuseumis. Kuues klass osaleb seal programmis "Talupoja tööriistad" ja jahvatab rukki käsikivil ära. Teistele tehakse sellest video.

Õhtul oli Tabasalu Kooli uues osas kõigile valla õpetajate vastuvõtt. Meilt sai valla tänukirja need 4 õpetajat, kes omandasid õpetajakutse. Vaimustavalt esines Estonia teatri poistekoori kvintett, pakuti suupisteid.

Pikalt on olnud plaan näidata õpilastele mesilaste elu. Värskema impulsi selleks sain augustis õpetajate väljasõidul Väätsa koolis, kus just taru üles seati. Nüüd on meie kooliaeda ka aknaga õppemesitaru koos perega tellitud.

Kahjuks sai üks 3. klassi õpilane positiivse Covid- testi tulemuse. Õppetööd ja muid tegevusi koolis see ei õnneks mõjuta. Katsume mitte klasse omavahel segada nii õues kui saalivahetundidel.

Kahjuks olin haigestumise tõttu nädala teise poole kodukontoris ja matkaring koos nädalavahetuse matkaga jäid ära.

Kooli taha jätkub lasteaiarühmadele ruumi tegemine. Paigaldatud on elektrijuhtme kõri, tasandatud maa ja algamas sisetee ja parkla ehitus.